Bazar  OO sastanakDeseti humanitarni novogodišnji Bazar „DAN OTVORENOG SRCA“, biće održan u četvrtak 20. decembra na Trgu magnolija, od 11 časova a prijave učesnika počinju danas, odlučeno je na sastanku Organizacionog odbora bazara kojim je predsjedavao predsjednik Opštine dr Siniša Kusovac. Sav prihod prikupljen tokom događaja namijenjen je u humanitarne svrhe, odnosno kao podrška djetetu kojem novac bude najpotrebniji. Ukoliko vremenske prilike budu loše, bazar će biti organizovan u holu Opštine.

Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja, u saradnji s ”Organizacijom žena” Tivat i Crvenim krstom Tivat, školama, predškolskom ustanovom i Dječijim savezom, privrednicima, opštinskim insitucijama, ustanovama i preduzećima i NVO, čiji predstavnici su bili na sastanku, u susret novogodišnjim praznicima, tradicionalno organizuje novogodišnji humanitarni bazar koji ove godine slavi jubilej.

„Bazar je veoma važan i lijep događaj. Imajući u vidu da je u pitanju jubilarni bazar, moramo biti inovativniji i kreativniji i ove godine podići događaj na još veći nivo“, rekao je predsjednik Opštine Tivat i Organizacionog odbora, dr Siniša Kusovac.

Sekretarka za mlade, sport i socijalna pitanja Darka Ognjanović je podsjetila da je prije deceniju, ideja o organizaciji događaja potekla od  radne grupe okupljene na izradi lokalnog plana za djecu.

„U saradnji sa Organizacijom žena i Crvenim krstom uspjeli smo da, sa desetak štandova, manifestacija dostigne više od 40 koliko je registrovano u prošloj godini. U početku su prikupljena sredstva išla NVO za djecu sa smetnjama u razvoju. Od odluke da taj NVO bude podržan iz budžeta Opštine, odlučili smo da se sredstva usmjeravaju pojedincu, djetetu, kojem je najpotrebnije i uglavnom je riječ o sredstvima za liječenje. Pozivamo sve zainteresovane da se prijave za štandove,a svim ljudima dobre volje da nam se pridruže  kako bismo i ove godine manifestaciju organizovali na najbolji mogući način“, rekla je Ognjanović.

Direktorica OŠ „Drago Milović“ Ružica Lazarević najavila je da će pored ovog, škola učestvovati u još nekoliko sličnih događaja u organizaciji ove ustanove. Logističku podršku najavio je Duško Božović, koordinator Crvenog krsta, a neizostavno je učešće Dječijeg saveza koji prema riječima Slavice Vulanović, radi i na scenografiji u saradnji sa akademskim slikarem Zoranom Krutom, koji potpisuje vizuelni identitet manifestacije.

Zainteresovani mogu prijaviti štand mailom na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. ili pozivom na broj (032) 661 319 ili u kancelariji 16A Sekretarijata.