Ministarstvo ekonomije objavilo je Javni poziv za sprovođenje mentoring usluga u 2018. godini. Javni poziv namjenjen je mikro, malim i srednjim preduzećima, kao i preduzetnicima sa područja nekoliko opština, među kojima je i opština Tivat u cilju pružanja podrške nesmetanom razvoju i smanjenju broja neuspješnih privrednih subjekata. Proces mentoringa sprovodi sertifikovani mentor po uspostavljenoj mentoring šemi, razvijenoj u saradnji sa Japanskom agencijom za međunarodnu saradnju (JICA). Mentor je kvalifikovana osoba koja posjeduje certifikat da je uspješno završila mentoring treninge organizovane od strane certifikovanih mentora Razvojne agencije Srbije i JICA konsultanata iz oblasti dijagnostifikovanja preduzeća, finansijskog menadžmenta, marketinga, pisanja biznis plana, proizvodnog menadžmenta, poslovne komunikacije i razvoja ljudskih resursa.

Mentoring čini skup sljedećih usluga:

  • Dijagnostikovanje - analiza trenutne situacije u preduzeću, odnosno kod preduzetnika;
  • Pomoć u pripremi razvojnih aktivnosti/planova i njihovoj implementaciji, kako bi se dostigli što bolji poslovni rezultati;
  • Savjetovanje i koordinacija aktivnosti usmjerenih na pristupanje fondovima, vladinim programima podrške razvoju biznisa,  novim tehnologijama, konsultantskim uslugama, itd.;
  • Pomoć u pronalaženju poslovnih partnera i uspostavljanju poslovne saradnje.

Prijave uz zahtjevanu dokumentaciju se dostavljaju na adrese:

Opština Tivat

Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo

Trg Magnolija br.1  

85320 Tivat, Crna Gora  

Tel: +382 (0) 32 661-309  

Web: www.opstinativat.com

E-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

ili

Ministarstvo ekonomije

Rimski trg 46 

81000 Podgorica

Tel: +382 20 406 316

Tel: +382 20 406 321

Web: www.mek.gov.me 

E-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Javni poziv otvoren je do 04.08.2018. godine do 14:00h

Za dodatne informacije možete se obratiti pozivom na br. +382 63 216 200 Petar Vujović - sekretar Sekretarijata za ekonomski razvoj i preduzetnistvo ili putem elektronske pošte na adresu Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

JAVNI POZIV - MENTORING 2018 - dalje

PRIJAVNI FORMULAR - dalje