U opštini Tivat organizovana su 42 amaterska sportska kluba, 2 školska sportska društva i 3 društva sportske rekreacije.Zastupljena su 24 sporta. 34 kluba radi samostalno i u okviru republičkih saveza, a 8 boćarskih klubova radi u okviru Boćarskog saveza opštine Tivat. Sjedište Boćarskog saveza Crne Gore je u Tivtu.
Opština Tivat podržava sportske aktivnosti kroz sufinansiranje programskih aktivnosti klubova. Raspodjelu budžetskih sredstava za sport vrši Odbor za društvene djelatnosti Skupštine opštine Tivat.
Sport u Tivtu korist oko 54.000 m² otvorenog i zatvorenog prostora – Sportska dvorana „Župa“ sa 2700m² i 1.100 sjedećih mjesta, otvoreni poligoni za male sportove, školske dvorane i tereni, Boćarska dvorana Kalimanj i otvorena boćališta, Jedriličatrski klub „Delfin“, fudbalski tereni, teniski tereni, basket tereni dr.
Više o sportu u Tivtu može se saznati iz knjige „Sport u Tivtu“ – Mladost jedne istorije, autora Slavka Krstovića.

PROGRAM SUFINANSIRANJA SPORTA ZA 2016. GODINU - PDF      ZAKLJUČAK

PROGRAM SUFINANSIRANJA SPORTA ZA 2015. GODINU - PDF      ZAKLJUČAK